تگ متا در HTML

تگ متا در HTML

این تگ اطلاعاتی درباره کلمات کلیدی و مطالب نوشته شده در صفحه میدهد که مورد استفاده ی موتورهای جستجو قرار میگیرد که در تگ head نوشته میشود. طرز استفاده از کلمات کلیدی و نوشتن مطلب در هر صفحه تاثیر زیادی در پیدا کردن مطالب توسط موتورهای جستجو دارد. تگ متا در HTML توسط تمامی مرورگرها پشتیبانی میشود. تگ متا در HTML همیشه دارای دو بخش نام و ارزش است که در ادامه این درس درمورد انچه که در این دو بخش میتواند قرار بگیرد توضیح خواهیم داد.

نحوه نوشتن تگ متا در HTML

تگ متا دارای دو بخش Name و content است که Name نام آن بخش مورد نظر در تگ متا و content توضیح یا در حقیقت ازرشی است که به بخش مشخص شده در تگ متا داده میشود.

 کلمات کلیدی تگ متا در HTML

 با استفاده از این دستور موتور های جستجو به دنبال مطلب مورد نظر می گردند در صورتی که این کلمات کلیدی شما با مطلب مورد نظر موتور های جستجو مطالبقت داشته باشد آن را در جزو جستجوهای یافت شده نمایش میدهد. کلماتی که در بخش content قرار میدهید همان کلمات کلیدی هستند که موتورهای جستجو مورد توجه قرار میدهند.

توجه داشته باشید که فقط یک بار نام کلمه کلیدی را در بخش content ذکر کنید. این نکته بسیار مهم است که کلمات انتخابی به مطلب نوشته شده مرتبط باشد

توضیحات تگ متا در HTML

این تگ یک توصیف کوتاه است از مطلبی که در صفحه نوشته اید و این بخش هنگام نمایش نتایج جستجو توسط موتورهای جستجو در زیر عنوان سایت نمایش میدهد. این توضیحات میتواند شامل کلمات کلیدی نیز باشد.

دو تگ معرفی شده از مهم ترین و پرکاربرد ترین تگ های متا هستند.

 نویسنده تگ متا در HTML

 این تگ نام نویسنده مطلب صفحه را مشخص کرده و نمایش میدهد و بازدیدکنندگان از نام نویسنده مطلب مطلع خواهند شد. این تگ برای موتورهای جستجو تعیین رتبه بندی صفحه و اولویت قرار دادن مطلب تاثیری ندارد.

بار گذاری مجدد با استفاده از تگ متا در HTML

با دادن مقدار به بخش content این تگ میتوانید بگویید صفحه برای بازدیدکننده هر چند ثانیه یکبار بارگذاری مجدد شود. از این تگ در هر سایتی استفاده نکنید چون موتورهای جستجو دچار مشکل می شوند.

به این بخش میتوانید URL نیز بدهید که به جای بارگذاری مجدد همان صفحه به یک صفحه دیگر برود.

نام برنامه کد نویسی با تگ متا در HTML

 با استفاده از این تگ میتوانید به بازدیدکننده بگویید صفحه این که مشاهده میکند با استفاده از چه برنامه ای این صفحه ایجاد شده است. این تگ نیز بر روی اولویت بندی در نتایج جستجوی موتور های جستجو تاثیری ندارد

 

2 نظرات شما

 • پدرام

  اسفند ۲۸, ۱۳۹۲ at ۱۲:۴۵ ب.ظ
  درود استفاده از متاتگ کلمات کلیدی لازم نمیباشد زیرا موتورهای جستجو مخصوصا گوگل چندین سال است به این متاتگ اهمیت نمیدهند.
  • بهاران بنی اسدی

   خرداد ۲۶, ۱۳۹۳ at ۶:۳۵ ب.ظ
   بله کاملا درست میفرمایید ولی برای اینکه مطلب کامل باشه گفتیم که معرفی بشه بهتره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


© 2013 Mobtadi. All rights reserved.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وبسایت مبتدی محفوظ است.