تگ head در HTML

تگ head در HTML

تگ head یک تگ مرجع است که اطلاعات کلی از سند و تمام المان های درون Head را شامل میشود. این المان ها عبارتند از: تگ عنوان، استایل، اسکریپت، متا، لینک و پایه (base) . در ادامه به معرفی هر یک از این بخش های و نوع عملکرد آنها در صفحه ها خواهیم پرداخت.

تگ title در HTML

تگ title عنوان صفحه را در هنگام باز کردن صفحه در مرورگر نمایش میکند. این تگ باید در تمامی اسناد HTML یا XHTML تعریف شود.

 تگ base در HTML

تگ Base از جمله تگ هایی است که در تگ head در HTML نوشته میشود. این تگ در برگیرنده آدرس پایه برای تمام لینک ها موجود در سایت است. اگر برای این تگ یک آدرس مشخص کنید دیگر لازم نیست برای دیگر لینک ها که این آدرس را شامل می شوند، مجددا ادرس را بنویسید. تنها کافی است بقیه آدرس را وارد نمایید. با یک مثال بیشتر با این تگ آشنا شوید:

این آدرس را به عنوان آدرس اصلی در نظر گرفتیم. حال میخواهیم آدرس یک عکس را در بخشی بنویسیم. دیگر لازم نیست آدرس نوشته شده در تگ را دوباره بنویسیم. تنها ادامه آدرس را وارد میکنیم.

با استفاده از تگ base تنها کافی است آدرس زیر را وارد نمایید:

تگ link در هدر HTML

تگ link ارتباط دهنده سند اصلی و منابع خارجی است. برای مثال میخواهید css های نوشته شده را به سند اصلی مرتبط کنید تا تغییرات اعمال شوند. برای انجام این کار از تگ link در هدر HTML استفاده کنید.

تمام تگ های به صورت کامل در درس بعدی توضیح داده خواهند شد.

3 نظرات شما

 • علی

  خرداد ۲۹, ۱۳۹۳ at ۴:۵۰ ب.ظ
  عالیه
 • جواد

  مهر ۸, ۱۳۹۳ at ۱۱:۴۰ ق.ظ
  اگه میشه html پیشرفته رو هم قرار بدید. با تشکر
  • بهاران بنی اسدی

   تیر ۱۴, ۱۳۹۴ at ۴:۱۵ ب.ظ
   بله در آینده آموزش ها را ادامه می دهیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


© 2013 Mobtadi. All rights reserved.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وبسایت مبتدی محفوظ است.