دستور Delete در پایگاه داده

دستور Delete در پایگاه داده

هنگامی که بخواهیم در MYSQL یک یا چند رکورد را از جدولی حذف کنیم از دستور Delete استفاده میکنیم. همانند دستور Update که برای به روز رسانی داده ها استفاده میشود، در دستور Delete نیز باید از شرط Where استفاده شود. در صورتی که هیچ شرطی را برای جدول در نظر نگیرید تمام رکورد ها با استفاده از دستور Delete حذف میشوند.

نحوه نوشتن دستور Delete

 در مقابل دستور DELETE FROM نام جدولی که میخواهیم در رکورد هایش را تغییر دهیم را نوشته و با استفاده از شرط WHERE مشخص میکنیم که چه رکورد هایی حذف شوند.

با استفاده از یک مثال نحوه استفاده از این دستور را بهتر متوجه شوید. میخواهیم در جدول ‘person’ رکوردی را حذف کنیم، برای این که تمام اطلاعات حذف نشوند باید برای ان شرط قرار دهیم، شرط این مثال حذف نام خانوادگی Griffin است.

به خاطر داشته باشید برای پردازش داده ها در PHP از تابع ()mysqli_query استفاده میکنیم. این تابع کوئری ها یا کامنت ها را به پایگاه داده متصل میکند.

ابتدا به پایگاه داده متصل می شویم و بررسی میکنیم که خطایی در ایجاد این ارتباط وجود نداشته باشد و در صورت وجود خطا، آن را نمایش دهد. سپس اطلاعات مورد نیاز را در تابع ()mysqli_query تعریف میکنیم. سپس در جدول persons نام خانوادگی Griffin حذف میشود و نام بقیه افراد نوشته میشود و در نهایت پایگاه داده بسته میشود.

1 دیدگاه

  • سعیده

    اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۴ at ۷:۱۷ ب.ظ
    خیر ببینی ایشاله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


© 2013 Mobtadi. All rights reserved.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وبسایت مبتدی محفوظ است.