دستور Update در پایگاه داده

دستور update

در تمام جداول باید این امکان وجود داشته باشد که در صورت نیاز بتوان اطلاعات درون جدول را تغییر داد و یا به روز رسانی کرد. برای به روز رسانی داده های جداول ساخته شده در پایگاه داده از دستور update استفاده میکنیم. با استفاده از دستور Update داده های تغییر میکنند اما این که کدام داده در کدام جدول تغییر کند باید با دستور where  مشخص شود. در صورتی که دستور where را ننویسید تغییرات بر روی تمام جداول ایجاد خواهد شد.

نحوه نوشتن دستور update در پایگاه داده

این دستور را در یک مثال مشاهده کنید:

در درس های پیش درباره ساختن جدولی به نام “person” توضیحاتی داده شد. در این مثال میخواهیم سن فردی به نام peter را تغییر دهیم.

برای پردازش داده ها در PHP از تابع ()mysqli_query استفاده میکنیم. این تابع کوئری ها یا کامنت ها را به پایگاه داده متصل میکند.

ابتدا به پایگاه داده متصل می شویم و بررسی میکنیم که خطایی در ایجاد این ارتباط وجود نداشته باشد و در صورت وجود خطا، آن را نمایش دهد. سپس اطلاعات مورد نیاز را در تابع ()mysqli_query تعریف میکنیم. میخواهیم در جدول “pesron” سن برابر با ۳۶ شود. اما سن چه کسی؟ با استفاده از دستور where جزئیات فیلد مربوطه را ذکر میکنیم. در غیر این صورت سن تمام افراد در تمام جداول برابر با ۳۶ میشود. و درنهایت تابع ()mysql بسته میشود. در خروجی این دستور تنها سن فردی به نام peter تغییر میکند.

2 نظرات شما

  • appstar

    مرداد ۲۴, ۱۳۹۴ at ۳:۳۷ ب.ظ
    مرسی داداش واقعا مفید بود .. سایتت فوق العاده کاربردی و پر از نکات جالب و مقدماتیه ..
  • محسن

    آذر ۱۱, ۱۳۹۴ at ۱۱:۴۷ ب.ظ
    سلام.بسیار ممنون بابت اموزش های روان و ساده تون.فقط یه سوال من هر چی گشتم اخر نفمیدم شما تو کدوم بخش اموزش جدول person رو ساختین؟؟؟!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


© 2013 Mobtadi. All rights reserved.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وبسایت مبتدی محفوظ است.