معرفی زبان HTML

معرفی HTML

HTML چیست؟

در این فصل میخواهیم به معرفی و آموزش HTML4 بپردازیم. HTML مخفف Hyper Text Markup Language به معنای “زبان علامت گذاری فرامتن”، در سال ۱۹۹۹ به دنیا معرفی شد. از آن زمان تا کنون این زبان نشانه گذاری تغییرات زیادی کرده  و امروزه HTML5 به بازار آمده است.

کاربرد HTML

از زبان HTML برای ساخت و توصیف صفحات وب استفاده میشود. هر آنچه که از طرف کاربر و سرور در صفحات وب نمایش داده میشود از طریق زبان HTML است. آنچه که شما در یک صفحه ساده می نویسید ابتدا به برچسب های HTML تبدیل میشود و سپس به نمایش در می آید.

نوشتن HTML

پس از معرفی زبان HTML، نحوه نوشتن آن مهم میشود. زبان HTML برخلاف XML با یک سری تگ های (برچسب)از پیش تعریف شده نوشته میشود. هر یک از محتویات سایت از جمله متن، عکس، جدول، تیتر و … با استفاده از این تگ ها نمایش داده میشود.   این تگ ها باید در محل درستی تعریف شوند در غیر این صورت حتی ممکن است یک صفحه وب نمایش داده نشود.

مفهوم تگ ها

تگ های اچ تی ام ال از دو بخش ابتدایی و انتهایی تشکیل شده است. این تگ ها هستند که مشخص میکنند هر بخش نوشته شده است چه عنصری است. اگر بخواهیم نوشته ای را مشخص کنیم از چه تگی باید استفاده شود یا یک عنوان! تمام این بخش ها یک تگ مشخص به خود دارد که در ادامه به آموزش کامل تگ ها میپردازیم.

 در این جا تگ h1 را تعریف کردیم. h1 عنوان اصلی یک سایت است. این تگ با <h1> شروع میشود و با </h1> به پایان میرسد. در ادامه به معرفی کامل این تگ ها میپردازیم.

4 نظرات شما

 • رسول

  اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۳ at ۸:۴۸ ب.ظ
  بیست؟؟؟؟دویست
 • amir00

  شهریور ۱۷, ۱۳۹۳ at ۱۰:۵۲ ق.ظ
  salam baharan khanom aali hast omidvaram betoonam az matalebe saitet estefade konam
 • علی

  مرداد ۳۱, ۱۳۹۴ at ۵:۵۸ ب.ظ
  سلام. ممنون از سایت بسیار خوب تون.
  • الهه قنبری

   شهریور ۴, ۱۳۹۴ at ۱:۵۰ ب.ظ
   سلام! ممنون که مطالب سایت را مطالعه می کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


© 2013 Mobtadi. All rights reserved.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وبسایت مبتدی محفوظ است.