پشتیبانی مرورگرها از HTML5

پشتیبانی-مرورگرها

نمایش دستورات HTML5 در مرورگرها

هنگامی که سایتی طراحی می کنید، این سایت باید در مرورگرهای مختلف ظاهری یکسان داشته باشد. با اینکه HTML5 کمک زیادی به کدنویسی و کیفیت طراحی سایت کرده است اما مشکلاتی از قبیل عدم سازگاری بعضی از مرورگرها با امکانات جدید آن وجود دارد. خاصیت های زیادی به HTML5 اضافه شده است که همه مرورگرها بطور کامل از آنها پشتیبانی نمی کنند، اما شما می توانید مرورگرهای قدیمی را برای پشتیبانی از HTML5 به روز کنید.
HTML5 در همه مرورگرهای مدرن پشتیبانی می شود. سازگار کردن وبسایت طراحی شده با مرورگرهای مختلف، کاری خسته کننده است مخصوصا اگر مرورگر شما IE نسخه های ۶ و ۷ باشد. همه مرورگرها، چه قدیمی و چه جدید، المان های ناشناخته را به عنوان المان inline در نظر می گیرند. به همین دلیل شما می توانید مرورگرهای قدیمی را برای پشتیبانی از المان های ناشناخته HTML5 به روز کنید.

تعریف المان های HTML5 به عنوان المان Block

HTML5 هشت المان HTML معنایی جدید اضافه کرده است که همه آن ها المان های block-level هستند. برای اینکه مرورگرهای قدیمی آن ها را به درستی نمایش دهند، شما می توانید display property را در block ،CSS قرار دهید. برای این کار قطعه کد زیر را می نویسیم:

اضافه کردن المان های جدید به HTML

شما می توانید المان های جدید را با ترفندهای خاص مرورگر، به HTML اضافه کنید. به عنوان مثال در قطعه کد زیر یک المان جدید به نام <myHero> در قسمت <body> به HTML اضافه شده است. برای اینکه بتوانیم به آن خصوصیت دهیم باید آن را در داخل style در قسمت <head> به صورت زیر تعریف کنیم:

مشکلات مرورگر Internet Explorer

شما می توانید از راه حلی که در بالا گفته شد برای همه المان های جدید HTML5 استفاده کنید اما یک مشکل وجود دارد. مرورگر Internet Explorer نسخه ۸ به قبل اجازه تعریف style برای المان های ناشناخته را نمی دهد. خوشبختانه این مشکل با به کارگیری قطعه کد زیر قابل حل می باشد. قطعه کد زیر کامنت است و فقط در مرورگر IE نسخه های قبل ۹ دیده می شود و مرورگرهای دیگر قادر به خواندن آن نیستند.

این قطعه کد باید در قسمت قرار بگیرد، زیرا مرورگر Internet Explorer باید قبل از خواندن المان های جدید آن ها را بشناسد. قطعه کد بالا در مثال زیر به صورت کامل نشان داده شده:

ساختار کلی HTML5

5 نظرات شما

 • مهران

  مرداد ۱۵, ۱۳۹۴ at ۲:۳۲ ب.ظ
  سلام باتشکر از مطالب خوب و اموزنده تون میخواستم بونم بهترین نرم افزار برای کار باphpبرای مبتدی ها چیست؟؟ ممنون
  • الهه قنبری

   مرداد ۱۶, ۱۳۹۴ at ۱۰:۵۳ ب.ظ
   سلام ! خوشحالم که مطالب سایت برای شما مفید واقع شده است! نرم افزار های متنوعی برای نوشتن کد ها وجود دارد!معمولا افراد مبتدی از dreamweaver یا notepad++ استفاده میکنند!
 • مهدی

  شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ at ۷:۱۵ ب.ظ
  به نام اولین برنامه نویس عالَم اگر شما section رو برای کل محتوای سایت در نظر گرفتید باید عرض کنم این درست نیست و برای محتوای کلی باید از یه div id استفاده کرد.در html 5 باید از تگ ها در جای خود و به صورت معناگرا استفاده کرد.به طوری که اگر در جایی بخواهیم از section استفاده کنیم باید تمام مطالب داخل این tag به هم مربوط باشن برای مثال در قسمت تبلیغات میتوان از section به عنوان دربر گیرنده و از article به عنوان تبلیغات درونی استفاده کرد... در آخر هم ازتون ممنونم بخاطر مطالب کاربردی و به روزتون. یا حق
 • AmirrezA

  شهریور ۱۹, ۱۳۹۴ at ۱۲:۰۷ ق.ظ
  خخ dreamweaver چندان واسه مبتدیها نیستا خیلی پیشرفته س بهترین برنامس واسه کدنویسی وب
  • حمید

   مهر ۲۵, ۱۳۹۴ at ۱۰:۵۸ ق.ظ
   دوست عزیزم دریم ویور دقیقا برا تازه کاراس :) و بهترین برنامه هم نیست! ساده ترین برنامه اس که هر کسی میتونه ازش استفاده کنه! اونایی که حرفه ای هستن با نوت پد کار میکنن :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


© 2013 Mobtadi. All rights reserved.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وبسایت مبتدی محفوظ است.