کتاب بازاریابی محتوایی

نقش کتاب‌ها در یادگیری و آموزش برای همه ما واضح و شفاف است. با خواندن کتاب فقط یک علم جدید فرا نمی‌گیریم؛ بلکه از دید نویسنده به دنیا نگاه می‌کنیم و تجربه‌ای واقعی از یک زندگی تازه به دست می‌آوریم. یک کتاب خوب معمولا حاصل سال‌ها مطالعه و تحقیق و همچنین تجربه شخص نویسنده است؛ بنابراین اهمیت مطالعه کتاب را برای حرفه‌ای شدن در بازاریابی محتوایی نباید نادیده بگیرید.

سایت مبتدی برجسته‌ترین کتاب‌های حوزه تولید محتوا را به شما معرفی می‌کند تا از باارزش‌ترین منابع این حوزه غافل نمانید.

آیا یادگیری بازاریابی محتوایی با کتاب ممکن است؟

بعضی از افراد خواندن کتاب را برای یادگیری عملی یک مهارت، چندان موثر نمی‌دانند؛ درصورتی‌که متخصصان حوزه بازاریابی محتوایی معتقدند بدون مطالعه کتاب، هرگز نمی‌توانید محتوای خوبی خلق کنید. هرکدام از بخش‌های بازاریابی محتوا مانند کپی‌رایتینگ، تولید محتوا، داستان‌سرایی، ویراستاری و روایت‌گری اصول خاص خود را دارند. کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند تا دید بازتری نسبت به همه شاخه‌های بازاریابی محتوایی داشته باشید و به‌طور اصولی در هر مسیر گام بردارید. هرچند یادگیری بعضی از مباحث مانند کار با ابزار بازاریابی محتوا با استفاده از دوره و کلاس راحت‌تر به نظر می‌رسد، اما کتاب‌های این حوزه برای شناخت مخاطب و راه‌های جذب و نگهداری مشتری تاثیر شگفت‌انگیزی دارند.

مفیدترین کتاب‌ها برای مبتدیان بازاریابی محتوایی

انواع کتاب‌ها مخصوصا داستان و رمان بهترین منابع یادگیری برای تولید محتوا و بازاریابی محتوایی به شمار می‌روند؛ زیرا با مطالعه داستان، دایره واژگان شما گسترده‌تر شده و خلاقیتتان برای نوشتن محتواهای جذاب و مخاطب‌پسند بیشتر می‌شود. بااین‌حال، بعضی از کتاب‌ها به‌طور اختصاصی برای یادگیری بازاریابی محتوایی تالیف و ترجمه شده‌اند. خواندن کتاب بازاریابی محتوا به شما کمک می‌کند تا اساسی‌ترین اطلاعات را درباره زمینه فعالیت موردنظرتان به دست آورید. از جمله معروف‌ترین کتاب‌های Content Marketing می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

  • شعار برند شیپور جنگ
  • سواد روایت
  • هر برند یک قصه است
  • اعتراف‌های یک تبلیغاتچی
  • غلط ننویسیم
  • بازاریابی پرمحتوا
  • بهترین قصه گو برنده است

باتوجه‌به اینکه داستان‌سرایی بخش جدایی‌ناپذیر بازاریابی محتوایی است، خواندن انواع کتاب‌های داستانی، رمان، شعر و زندگی‌نامه قدرت خلاقیت شما را در نوشتن افزایش خواهد داد. همچنین مطالعه مقالات آموزش شبکه های اجتماعی دانش شما را در این زمینه تکمیل‌تر می‌کند و باعث پر شدن حفره‌های خالی موجود در کتاب‌ها می‌شود.

مزیت خواندن کتاب نسبت به سایر روش‌های یادگیری؛ غرق شدن در دنیای نویسنده

کتاب‌ها همیشه جزو جدایی‌ناپذیر یادگیری و همراه دیرینه علم‌جویان هستند. با خواندن کتاب در دنیای جدیدی که نویسنده ساخته است، غوطه‌ور می‌شوید. کتاب‌های بازاریابی محتوایی معمولا سرشار از مثال‌های واقعی از پروژه‌های بزرگ است که درک مطلب را برایتان راحت‌تر می‌کند. ورق زدن صفحه‌های کتاب، خط کشیدن زیر جملات مهم و خواندن مجدد قسمت‌های موردعلاقه از جمله مزیت‌های مطالعه نسبت به سایر روش‌های یادگیری است.

مبتدی؛ مجموعه‌ای بی‌نظیر از منابع غنی بازاریابی محتوایی

پیدا کردن منابع ارزشمند و مفید برای یادگیری بازاریابی محتوایی کار دشوار و زمان‌بری است. ما در مبتدی تلاش می‌کنیم تا بهترین و به‌روزترین منابع را به شما معرفی کنیم تا وقت ارزشمندتان را روی منابع بی‌کیفیت تلف نکنید. با استفاده از دوره‌ها، کتاب‌ها و ابزارهای معرفی‌شده در مبتدی ره صدساله بازاریابی محتوایی را با سرعت نور طی کنید.

سوالات متداول

01با مطالعه کتاب بازاریابی محتوایی چه مباحثی را می‌توانیم یاد بگیریم؟

کتاب‌های بازاریابی محتوایی مباحث متعددی را پوشش می‌دهند. اصول و قواعد تولید محتوا، کپی‌رایتینگ، داستان‌نویسی و روایتگری از جمله مباحث مطرح در کتاب‌های آموزش بازاریابی محتوایی هستند.

02آیا امکان مطالعه کتاب‌های بازاریابی محتوایی به‌صورت رایگان هم وجود دارد؟

بله؛ بعضی از کتاب‌های آموزش بازاریابی محتوایی موجود در مبتدی به‌صورت رایگان در دسترس شما عزیزان قرار گرفته‌اند. فقط کافی است از منوی سمت راست گزینه «دریافت رایگان» را انتخاب کنید.

03مطالعه کتاب‌های بازاریابی محتوایی برای چه کسانی مفید است؟

همه دیجیتال مارکترها، کارشناس‌های محتوا، بازاریاب‌های محتوایی و صاحبان کسب‌وکارها می‌توانند با مطالعه کتاب‌های بازاریابی محتوایی اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند.