کتاب برنامه یک ساعته تولید محتوا، با ارائه مطالبی ناب و ارزشمند به شما کمک می‌کند تا ایده‌هایی جذاب برای تولید محتوای سایت خود پیدا کنید و کسب و کارتان را توسعه دهید. این کتاب راهکارهایی برای حل مشکلات ذکر شده ارائه می‌دهد و شما را با استراتژی محتوایی قدرتمند برای سایت‌تان آشنا می‌کند. در واقع شما با خواندن این کتاب متوجه می‌شوید که مخاطبتان به دنبال چه مباحثی است تا روی آن‌ها متمرکز شوید و در نهایت سایت و تجارت خود را توسعه دهید.

کتاب مورد نظر از شش بخش تشکیل شده است. بخش اول به شما آموزش می‌دهد تا چارچوب مربوط به مختصات محتوای خود را تنظیم نمایید. در بخش دوم سه شیوه‌‌ی اصلی با نام‌های متخصص، پیشنهاد و هدف جهت ایده‌های تولید محتوا را درک می‌کنید که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید محتوای خود را به موقع تولید نمایید و محصولات و خدماتتان را به همین روش بفروشید.

در بخش سوم یاد می‌گیرید تا پست اطلاع رسانی خود را به هشت قسمت مهم تقسیم نمایید و هر کدام از آن‌ها را بهینه کنید تا خوانندگان‌ آنقدر جذب سایت‌تان شوند که تا انتها مطالب آن را مطالعه نمایند. و در دو بخش آخر، با استراتژی‌هایی جهت تبلیغ مطالب و ابزارهای خود آشنا خواهید شد تا به شما در آسان‌تر کردن روند ویراستاری کمک کند.