کلاف محتوا پاسخ به 12 سوال پرتکرار در حوزه بازاریابی محتوا و سئو است. در این کتاب سعی کرده‌ایم از جواب‌های کلی پرهیز کنیم و پاسخی شفاف‌‌تر را به متخصصان تولید محتوا و سئو ارائه کنیم. مطالعه این کتاب شما را از سردرگمی نجات خواهد داد.

هیچ چیز قطعی نیست! وقتی که شروع به تولید محتوا می‌کنیم، همه چیز ساده به نظر می‌رسد. ما باید محتوایی تولید کنیم که برای ربات‌های گوگل قابل درک باشد و کاربران را راضی کند. اما قضیه به همین سادگی نیست.

ما برای مخاطبان تولید محتوا می‌کنیم، مخاطبان هر کسب‌وکاری متفاوت هستند و انتظارات مختلفی دارند. اما بیاید قبول کنیم که پاسخ «بستگی دارد» بیش از اندازه مبهم و چالش‌زا است. در طی سال‌های گذشته و در پاسخ به پرسش همراهان آکادمی وبسیما در کامنت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و دورهمی‌های حضوری بارها و بارها با پرسش‌هایی مواجه شده‌ایم که احتمالاً دغدغه فکری افراد دیگر هم باشد. دغدغه‌ای که مدت‌ها همراه‌شان می‌ماند و به مانعی در مسیر سئو و موفقیت تبدیل می‌شود. چالشی که ما را در یک کلاف همیشگی گرفتار می‌کند.

اما آیا نمی‌توان پاسخ را در چهارچوبی ارائه کرد تا کمی ذهن تولیدکنندگان محتوا و متخصصان سئو را آرام‌تر کند؟ کتاب کلاف محتوا کوششی برای پاسخ به همین پرسش‌های پرتکرار است. این کتاب حاصل تجربه و دانش تیم آکادمی وبسیما است که با حمایت پلتفرم رپورتاژ آگهی تریبون به صورت رایگان منتشر شده. امیدواریم در مسیر تولید محتوای ارزشمند همراه شما باشد.