با گسترش فضای مجازی و درک اهمیت آن برای کاربران، وجود یک راهنما در راستای تولید محتوای اصولی بسیار ضروری است. کارگاه تولید محتوا این امکان را برای شما فراهم می‌آورد تا با دستیابی به ایده‌های نو، نوشته‌های هدفمندتری بنویسید. کارگاه تولید محتوا هیچ پیش‌نیازی ندارد. شما بدون پیشینۀ حضور در کلاس هم می‌توانید در کارگاه محتوا شرکت داشته باشید. کارگاه محتوا مانند یک باشگاه ورزشی است. مربی به شما تمرین می‌دهد و بلافاصله به انجام آن می‌پردازید.

شرایط برگزاری کارگاه تولید محتوای شاهین کلانتری چگونه است؟

کارگاه آموزش تولید محتوا به شیوۀ عملی، چگونگی ایده‌یابی و استفادۀ صحیح از آن ایده‌ها‌ را به شما می‌آموزد. شاهین کلانتری در کارگاه تولید محتوا با بهره‌گیری از روش‌های خلاقانه‌ی ایده‌یابی و ایده‌سازی می‌کوشد تا سطح نوشته‌های خود را افزایش و به آن‌ها نظم بدهید. امروزه دغدغۀ بیشتر کسانی که پا در وادی تولید محتوا می‌گذارند ناتوانی در یافتن ایده‌های بکر است؛ همین موضوع سبب می‌شود که آن‌ها بعد از مدت زمان اندکی از نوشتن دلسرد شوند. برای اثبات اثربخشی این کارگاه ذکر این نکته کافی است که همه‌ی دوره‌های این کارگاه فقط به خاطر درخواست‌های متعدد شرکت‌کنندگان راضی آن برگزار شده است. ده‌ها نفر از اعضای فعال کارگاه محتوا تاکنون در تمام دوره‌های آن حضور داشته‌اند.

این کارگاه هر ماه طی چهار جلسۀ سه ساعته برگزار می‎‌شود و مدرس آن یعنی شاهین کلانتری، در هر جلسه از کارگاه تولید محتوا ده تمرین را مطرح می‌کند. سپس دربارۀ هر تمرین، ده دقیقه توضیحات لازم را با خواندن مثال‌های مناسبی از آثار نویسندگان برجسته ارائه می‌دهد. پس از آن همۀ شرکت‌کنندگان، ده دقیقه دربارۀ آن موضوع می‌نویسند و در نهایت نیز به سؤالات و دغدغه‌هایشان پاسخ داده می‌شود.

دوره تولید محتوای مدرسه نویسندگی برای چه افرادی مناسب است؟

شاهین کلانتری مطالب این کارگاه را به گونه‌ای سازماندهی کرده است که شرکت‌کنندگان به راحتی و بدون نیاز به مطالب دوره‌های قبل بتوانند از آموزش‌های کارگاه استفاده کنند. البته ذکر این موضوع ضروری است که حضور پیوسته در هر دوره از این کارگاه، یک پله شما را به هدفتان نزدیک‌تر و قلمتان را ورزیده‌تر می‌کند. تجربه نشان داده است کسانی که در تمامی دوره‌های کارگاه حضور فعال داشته‌اند، روند رشدشان بسیار سریع‌ بوده است. اما ممکن است برای برخی افراد این سوال پیش آید که مخاطبین اصلی این کارگاه چه افرادی هستند؟ در ادامه به معرفی مخاطبین این کارگاه می‌پردازیم.

  • برای افرادی که می‌خواهند به عنوان فریلنسر (آزادکار) در زمینۀ محتوا فعالیت کنند.
  • برای صاحبان کسب‌وکارهای بزرگ و کوچکی که قصد بهره‌گیری از بازاریابی محتوا را دارند.
  • برای افرادی که می‌خواهند به عنوان اینفلوئنسر و بلاگر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت کنند.
  • برای افرادی که می‌خواهند در حوزۀ آموزش، به یک کارآفرین محتوایی تبدیل شوند.
  • برای افرادی که قصد راه‌اندازی کانال، پیج و سایت دارند.

کارگاه آموزش تولید محتوا مانند باشگاه مکملی است که در کنار رژیم، عضلات شما را ورزیده می‌کند. در این کارگاه، آموزش چگونگی تولید محتوا مطرح نمی‌شود؛ بلکه مانند یک راهنما نقشۀ مسیر تولید محتوا را برایتان روشن می‌کند تا با تکیه بر آن بتوانید محتوای مبتکرانه‌تری تولید کنید.

کارگاه آنلاین تولید محتوا چه ویژگی‌هایی دارد؟

در این زمانه که عده‌ای گمان می‌کنند محتوا تنها نوشتن مطالبی است برای پر کردن صفحات مجازی، کارگاه آموزش تولید محتوا هدفی فراتر از این را برایتان نمایان می‌کند. شما در این کارگاه یاد می‌گیرید چگونه با تولید محتوا خلاقانه به نویسنده‌ای تأثیرگذار تبدیل شوید و ارزش نوشته‌هایتان را بالا ببرید. ما در کارگاه آموزش تولید محتوا به کالبدشکافی نمونه‌های موفق می‌پردازیم و با نگارش و تمرین همزمان،‌ پیوسته می‌نویسیم تا با کار عملی بتوانیم مهارت‌های محتوایی خودمان را افزایش بدهیم. بیشتر شرکت‌کنندگان کارگاه آموزش تولید محتوا تا به اکنون توانسته‌اند سبک و نگاه شخصی خود را پیدا کنند و آن را با مخاطبان سایت یا صفحات اجتماعی خود به اشتراک گذارند. اگر شما هم مایلید در این مسیر گامی بزرگ بردارید، همراه این کارگاه باشید.

یکی دیگر از مزیت‌های کارگاه تولید محتوا جلوگیری از تعویق انتشار نوشته‌هاست. اگر شما نویسنده‌ و یا فردی هستید که مدام انتشار را عقب می‌اندازید، حضور در این کارگاه به شما کمک می‌کند تا با مدیریت صحیح زمان و بهره‌مندی از فضای رقابتی که بین شرکت‌کنندگان حکم‌فرماست، برای خود تقویم محتوایی بسازید و در زمان‌های مشخص، نوشته‎‌هایتان را در سایت یا صفحات مجازی خود منتشر کنید.