رپورتاژ آگهی(advertorial) از ترکیب دو کلمه تبلیغ(advertisement) و سرمقاله(editorial) ایجاد شده است. از آنجایی که امروزه خوانندگان از فاصله دور، تبلیغاتی بودن یک محتوا را متوجه می‌شوند و از خواندن آن صرف نظر می‌کنند، رپورتاژ آگهی می‌تواند بسیار سودمند باشد. رپورتاژ آگهی متن یا مقاله‌ای است که به شما فرصت می‌دهد تا با کاربر صحبت کنید، اطلاعاتی در اختیارش قرار دهید و او را با برند خود درگیر کنید.

شرایط برگزاری دوره آموزش رپورتاژ آگهی چگونه است؟

رپورتاژ آگهی یکی از روش‌های عالی برای بازاریابی مجازی است؛ چرا که با درج یک رپورتاژ آگهی نه تنها برند شما شناخته می‌شود، بلکه می‌توانید به روشی ساده رتبه‌های وب سایت خود را در گوگل افزایش دهید. بنابراین با انتشار رپورتاژ آگهی می‌توانید در کمترین زمان ممکن در رسانه‌ها حضور پیدا کنید و در دید عموم افراد قرار گیرید. البته توجه داشته باشید خرید یک رپورتاژ هنگامی می‌تواند برای شما کارآمد باشد که در کلمات کلیدی هدفتان جایگاه خوبی را کسب کرده باشید و حداقل در صفحات اول گوگل دیده شوید. در چنین شرایطی با تهیه خدمات تولید محتوا به همراه بک لینک مناسب توسط رپورتاژ آگهی، شانس خود را در جهت کسب جایگاه اقتصادی بهتر افزایش می‌دهید. آکادمی دانشگاه شریف در کمپ یک‌روزه خود، تمام اصول و نکات نوشتاری رپورتاژ آگهی موثر را به شما آموزش خواهد داد و در پایان گواهی‌نامه مرتبط با این حوزه را از طرف دانشگاه شریف به تمامی شرکت‌کنندگان اعطا خواهد کرد. در طول این دوره آموزشی، تمامی مباحث مرتبط با مفاهیم رپورتاژ آگهی بصورت عملی، سریع و نکته به نکته به تمامی افراد منتقل خواهد شد.

دوره رپورتاژ آگهی دانشگاه شریف چه ویژگی‌هایی دارد؟

رپورتاژ آگهی محتوای تبلیغاتی است که اطلاعات ارزشمند و دقیقی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. فردی که وظیفه نوشتن رپورتاژ را بر عهده دارد باید با ارائه محتوای تبلیغاتی جذاب و هدفمند برای کاربر و افزایش دانش او اهمیت زیادی قائل شود و سعی کند با محتوای تبلیغاتی خود، حس متفاوتی را در کاربر منتقل کند. کمپ رپورتاژ آگهی دانشگاه شریف شامل ویژگی‌های خاصی است که در ادامه به بیان هر یک می‌پردازیم:
  • تدریس اساتید متخصص و خبره
  • آموزش پروژه محور و عملی
  • پشتیبانی بینهایت
  • اعطای گواهی‌نامه دانشگاه شریف
  • معرفی به بازار کار
  • سیستم آموزشی تخصصی به همراه یادگیری عمیق

هدف از نوشتن رپورتاژ آگهی، متقاعد کردن کاربر برای استفاده از محصول یا سرویسی است که برند شما ارائه می‌دهد. فراموش نکنید محتوای رپورتاژ آگهی با هدف تبلیغات به کاربر ارائه می‌شودو لازم است کلمات به گونه‌ای کنار هم قرار گیرند که متن از حالت تبلیغاتی خارج شده و به لحن آموزشی تبدیل شود.

دوره رپورتاژ آگهی دانشگاه شریف برای چه افرادی مناسب است؟

رپورتاژ آگهی امروزه به یکی از روش‌های پر‌طرفدار تبلیغات اینترنتی تبدیل شده که افراد بسیاری از طریق آن کسب درآمد می‌کنند. یک رپورتاژ آگهی حرفه‌ای نوعی از تبلیغات است که به صورت گزارش خبری ارائه می‌شود و نحوه نگارش آن موجب به موفقیت رسیدنش می‌شود. در واقع یک رپورتاژ حرفه‌ای از قانون و قاعده خاصی پیروی می‌کند که موفقیت در آن، نیازمند یادگیری اصول نوشتاری و کوتاه نویسی است. دوره رپورتاژ آگهی دانشگاه شریف مختص افرادی است که علاقه‌مند به نویسندگی هستند یا سابقه تولید محتوای تبلیغاتی دارند و در حوزه‌های مرتبط با آن مشغول به فعالیت هستند. پس اگر شما از جمله افراد مرتبط با یکی از دسته‌های نام برده هستید، فرصت حضور در این دوره را به هیچ وجه از دست ندهید.

استفاده از رپورتاژ آگهی چه مزایایی دارد؟

طبیعتا کمپین‌های روابط عمومی به هر شکلی که پیاده شوند، از اهمیت زیادی برخوردارند. یکی از دلایلی که باعث اهمیت زیاد رپورتاژ آگهی می‌شود، فراگیر بودن آن است؛ چرا که به کمک این محتوای تبلیغاتی می‌توانید متن‌ها را در طیف وسیعی از رسانه‌های آنلاین و آفلاین منتشر کرد. جدا از موارد ذکر شده، رپورتاژ خبری یا رپورتاژ آگهی مزایای زیادی دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین  آن اشاره خواهیم کرد:

دیده شدن بیشتر

با توجه به اهمیت و کاربرد رپورتاژ آگهی، می‌توان بستر‌ها و کانال‌های توزیع محتوا مانند سایت‌های پربازدید و پرمخاطب، شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های مکتوب و غیره را برای انتشار آن انتخاب کرد. چرا که با این کار می‌توان طیف وسیعی از مخاطبان را در هر یک از این بسترها و کانال‌ها هدف قرار داد. بنابراین انتشار رپورتاژ آگهی شانس دیده شدن برند و محصولات را چندین برابر می‌کند؛ چرا که یکی از کارکردهای اصلی رپورتاژ آگهی برندسازی و آگاهی از برند است.

مناسب برای همه

یکی دیگر از مزایای مهم رپورتاژ آگهی این است که تمامی کسب‌و‎‌کارهای کوچک و بزرگ با اهداف مختلف، می‌توانند از این روش استفاده کنند. فرقی نمی‌کند کسب و کار شما یک نمونه B2B یا B2C باشد، مهم این است که با انتشار یک رپورتاژ آگهی قدرتمند می‌توانید حرف خود را به گوش مخاطبان زیادی برسانید.

برندسازی و افزایش اعتبار برند

همان طور که پیشتر اشاره کردیم، یکی از مهم‌ترین مزایای انتشار رپورتاژ در کانال‌های پرمخاطب محتوا این است که موجب افزایش آگاهی از برند می‌شود؛ ضمن اینکه تداوم انتشار رپورتاژ می‌تواند به افزایش اعتبار برند شما کمک کند.

هزینه مناسب

رپورتاژ خبری نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی، هزینه مناسب‌تری دارد و در صورت داشتن جذابیت کافی، می‌تواند مخاطبان بیشتری جذب کند و می‌توان در بسیاری از کانال‌های توزیع محتوا آن را منتشر کرد. در واقع با یک هزینه معقول می‌توان پیام را به گوش مخاطبان هدف رساند و نرخ تبدیل و وضعیت سئوی سایت را بهبود بخشید.

بهبود سئو

انتشار رپورتاژ آگهی یکی از بهترین و موثرترین روش‌ها در گرفتن بک لینک و بهبود سئوی سایت است. علت اصلی این مسئله آن است که وقتی رپورتاژ خود را در یک سایت پرمخاطب منتشر می‌کنید و روی کلمات کلیدی موردنظرتان لینک می‌دهید، می‌توانید از یک سایت معتبر لینک فالو (Follow) داشته باشید؛ ضمن اینکه متن رپورتاژ شما در نتایج گوگل رتبه خوبی خواهد داشت.