دوره بازاریابی محتوا

در حال حاضر همه کسب‌وکارها به افرادی به‌عنوان بازاریاب محتوا نیاز دارند؛ به همین خاطر بسیاری از علاقه‌مندان به نویسندگی، آینده شغلی خود را در این شاخه از دیجیتال مارکتینگ می‌بینند. اگر شما هم به بازاریابی محتوایی علاقه دارید، احتمالا به‌دنبال روشی برای یادگیری مهارت‌های این رشته هستید. گذراندن دوره‌های آموزشی یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها برای ماهر شدن در یک زمینه دلخواه است.

ما در مبتدی جامع‌ترین دوره های بازاریابی محتوا را به شما معرفی می‌کنیم تا به بهترین شکل و در سریع‌ترین زمان ممکن، در مسیر شغلی موردعلاقه‌تان گام بردارید.

شرکت در دوره آموزش بازاریابی محتوایی؛ بهترین راه یادگیری مهارت‌های لازم

به‌لطف اینترنت و شبکه‌های مجازی، یادگیری همه مهارت‌ها راحت‌تر از قبل شده است. بسیاری از افراد نشستن پای صحبت‌های یک استاد باتجربه و یادداشت‌برداری را به خواندن کتاب یا جستجو کردن در اینترنت ترجیح می‌دهند. در سال‌های اخیر شرکت در دوره‌های آنلاین، تجربه‌ای مشابه با حضور سر کلاس درس را برای افراد رقم زده است.

کیفیت ارتباطات مجازی در دنیای امروز، نه‌تنها دست‌کمی از حضور فیزیکی ندارد، بلکه تمرکز بیشتری هم برای مخاطبان به ارمغان می‌آورد. از طرفی دوره‌های آنلاین را می‌توانید بارها در هر مکان و زمانی مشاهده کنید. به‌عنوان مثال، اگر قصد فعالیت در یوتیوب یا اینستاگرام را دارید، برای تسلط بیشتر بر مباحث این شاخه می‌توانید دوره آموزش تولید محتوای ویدیویی را بارها و بارها تماشا کنید.

در دوره آموزشی بازاریابی محتوا چه مباحثی آموزش داده می‌شود؟

بازاریابی محتوا شاخه‌های متنوعی دارد؛ تولید محتوا، تدوین استراتژی، سئو و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بخش‌های کوچک‌تر دوره بازاریابی محتوا هستند. باتوجه‌به علاقه و استعداد خود می‌توانید از شاخه محبوبتان شروع کرده و کم‌کم مهارت‌های لازم را برای پیشرفت فرا بگیرید. انواع مباحث بازاریابی محتوا عبارت‌اند از:

  • تدوین استراتژی محتوا
  • تولید محتوا
  • سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جست‌وجو
  • کپی‌رایتینگ

همه مباحث مطرح در بازاریابی محتوا را می‌توانید به‌صورت دوره‌های جامع یا تخصصی فرا بگیرید. اگر نیاز به آموزش یکی از مباحث دارید، بهتر است دوره مربوط به آن را تهیه کنید و اگر قصد یادگیری کلی بازاریابی محتوا را دارید، دوره‌های جامع برایتان مناسب‌تر است. استفاده از کتاب بازاریابی شبکه های اجتماعی در کنار مشاهده دوره، به رشد سریع‌تر مهارت‌هایتان کمک می‌کند.

مزایای شرکت در دوره آموزش بازاریابی محتوا؛ روی پروژه‌های واقعی کار کنید!

مزیت شرکت در دوره‌های آموزشی نسبت به سایر روش‌های یادگیری، کار کردن روی پروژه‌های واقعی و ارتباط مستقیم با اساتید است. دوره‌های آموزش بازاریابی محتوایی در سایت مبتدی این امکان را برایتان فراهم می‌کند که بعد از یادگیری اصول اولیه، دانسته‌هایتان را به‌صورت عملی بسنجید و آن‌ها را در پروژه‌های واقعی به کار بگیرید.

بعد از اتمام دوره‌های آنلاین و غیرحضوری معمولا می‌توانید با استاد در ارتباط باشید تا سوالاتتان را از او بپرسید؛ به‌عنوان مثال، بعد از اتمام دوره ویدیویی بازاریابی شبکه های اجتماعی در یک بازه زمانی خاص اجازه پرسش و پاسخ با اساتید را خواهید داشت.

مبتدی؛ منبعی ارزشمند از دوره‌های مفید بازاریابی محتوایی

شروع هر کار جدیدی می‌تواند سخت و گیج‌کننده باشد. ما در مبتدی به شما عزیزان کمک می‌کنیم تا مناسب‌ترین دوره آموزش بازاریابی محتوایی را به‌راحتی پیدا کرده و گام اولتان را محکم بردارید. با کمک مبتدی به یک منبع غنی از بهترین مطالب آموزش بازاریابی محتوایی متصل می‌شوید تا مهارت‌های موردنیازتان را به راحتی آب خوردن یاد بگیرید.

سوالات متداول

01در دوره آموزش بازاریابی محتوایی قرار است چه چیزهایی یاد بگیرم؟

دوره های آموزشی بازاریابی محتوایی از پایه‌ترین مباحث شروع به آموزش می‌کنند. در این دوره‌ها اول از همه با مبانی بازاریابی محتوایی آشنا می‌شود و روش‌های شناخت مشتری و درک نیازهای او را به‌خوبی فرا می‌گیرید. آشنایی با اصول و قواعد نگارش زبان فارسی گام بعدی در بازاریابی محتوایی است. در ادامه با چگونگی طراحی استراتژی تولید محتوا، تقویم محتوایی، راه‌های انتشار محتوا و در نهایت تحلیل داده‌ها را یاد می‌گیرید.

02آیا دوره بازاریابی محتوایی پروژه‌محور است؟

بیشتر دوره‌های بازاریابی محتوایی به‌صورت کارگاه برگزار می‌شود و طی آن، شما روی پروژه‌های واقعی کار می‌کنید.

03آیا در طول دوره و بعد از اتمام آن می‌توانم با پشتیبان در ارتباط باشم؟

بله؛ بعضی از دوره‌های آموزش بازاریابی محتوا امکان ارتباط با اساتید را برایتان فراهم می‌کنند. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید تا مدت زمان مشخصی بعد از اتمام دوره نیز از پشتیبانی استاد موردنظرتان بهره‌مند شوید.