بازاریابی شبکه اجتماعی

کمتر از یک دهه است که رسانه‌های اجتماعی، به یکی از قوی‌ترین و مهم‌ترین بسترهای مجازی تبدیل شده‌اند؛ چراکه شبکه‌های اجتماعی یا Social Media نه‌تنها می‌توانند فضای بی‌نظیری برای تعاملات انسانی باشند، بلکه راهکاری عالی برای تبلیغات دیجیتالی برندها و کسب‌وکارها به شمار می‌آیند.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که فعالیت در شبکه‌های اجتماعی را فرصتی برای رسیدن به درآمد در نظر می‌گیرید، شرکت در دوره های بازاریابی شبکه های اجتماعی، انتخابی بی‌نظیر برای آغاز مسیر شما خواهد بود.

شرکت در دوره بازاریابی شبکه های اجتماعی؛ بدون هزینه، ستاره شوید!

بازاریابی شبکه های اجتماعی یا Social Media Marketing دسته‌ای از فعالیت‌های مشخص، برای رسیدن به اهداف و ارزش‌های معین است که در بستر دیجیتال انجام می‌شود. هیچ‌کدام از ما از اهمیت شبکه‌های اجتماعی و تأثیر بی‌نظیر آن‌ها در دنیای معاصر بی‌خبر نیستیم؛ بااین‌حال بد نیست بدانیم یادگیری نحوه بازاریابی در شبکه های اجتماعی، 6 نتیجه ارزشمند برای ما یا کسب‌وکارمان در پی خواهد داشت.

1-   روایتگر داستان خودتان هستید؛ رسانه‌های اجتماعی، فضای اصلی تعاملات انسانی در دنیای معاصر هستند. ازاین‌رو شبکه‌های اجتماعی فرصتی بی‌نظیر برای روایت داستان کسب‌وکار شما و نزدیک‌ترشدن به مخاطبان را فراهم می‌کنند.

2- جذب بیشترین مخاطب با کمترین بودجه؛ تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی، یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌ها برای دیده شدن یک کسب‌وکار به شمار می‌آید.

3- آشنایی با رقبا؛ یکی از مهم‌ترین مزیت‌های حضور در دنیای مجازی، دسترسی آسان به اطلاعات رقبا است. شما می‌توانید با مطالعه چند کتاب بازاریابی شبکه های اجتماعی، نحوه تحلیل دیتای به‌دست‌آمده از رقبا را بیاموزید.

4- از علایق مخاطبان آگاه شوید؛ توجه به الگوی خرید مشتریان در شبکه‌های اجتماعی، امکان دستیابی به علایق مشتریان بالقوه را برای ما فراهم می‌کند.

5- شبکه‌سازی کنید؛ قرار گرفتن در میان گروه‌هایی با ویژگی‌های مشترک، به شما کمک می‌کند صدای بلندتری در دنیای شبکه‌های اجتماعی داشته باشید و آسان‌تر دیده شوید.

6- آگاهی از برندتان را افزایش دهید؛ شبکه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کنند بدون صرف هزینه زیاد و فقط از طریق تولید محتوای منحصربه‌فرد و خلاقانه، در میان رقبایتان بدرخشید.

بنابراین شرکت در یک Social Media Marketing، با کمترین هزینه، بیشترین ارزش را برای شما و کسب‌وکارتان خلق خواهد کرد.

در دوره‌های Social Media Marketing چه یاد می‌گیریم؟

برای یادگیری سوشال مدیا مارکتینگ (SMM) در مبتدی، کافی است ابتدا بستر یادگیری موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید. آیا طرفدار پادکست‌های صوتی هستید؟ آیا خواندن یک کتاب بازاریابی محتوا را ترجیح می‌دهید؟ یا مایلید در اوقات فراغت از ویدیوهای آموزشی استفاده کنید؟ پس از انتخاب بهترین روش یادگیری بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، سرفصل‌های زیر را با بالاترین کیفیت ممکن، خواهید آموخت.

آشنایی با شبکه‌های اجتماعی؛ اولین قدم برای آغاز فعالیت در سوشال مدیا

پیش از آنکه نحوه تولید محتوا یا تدوین استراتژی در شبکه‌های اجتماعی را بدانیم، باید قواعد بازی در زمین‌های جدید را یاد بگیریم. در حال حاضر، شبکه اجتماعی اینستاگرام با نرخ 69 درصدی کاربری ایرانیان، در صدر شبکه‌های اجتماعی محبوب در کشور قرار گرفته است.

بااین‌حال، نباید فراموش کنیم که باتوجه‌به استراتژی‌های کسب‌وکار ما، لینکدین، توییتر، یوتیوب و حتی فیسبوک می‌توانند بسترهای ارزشمندی برای فعالیت و تبلیغات باشند.

مبانی تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی

پس از آشنایی با رسانه‌های اجتماعی محبوب، زمان یادگیری نحوه تولید محتوا در هر یک از این شبکه‌ها است. شناخت الگوریتم‌ها، تعیین بهترین نوع محتوا و آنالیز رفتار کاربر در هر فضا، مهم‌ترین مباحثی است که در سیر یادگیری مبانی تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی، خواهیم آموخت.

نحوه اجرای کمپین‌های تبلیغاتی؛ ارزش‌آفرین باشید

در قدم سوم، به سراغ اجرای کمپین‌های تبلیغاتی خواهیم رفت. اگرچه فعالیت مداوم و ارزشمند می‌تواند در شبکه‌های اجتماعی بازدهی خوبی برای کسب‌وکار ما داشته باشد، بااین‌حال نباید قدرت «تبلیغات» را به فراموشی بسپاریم.

برگزاری یک کمپین تبلیغاتی، به اجرای آن خلاصه نمی‌شود؛ زمانی می‌توان بهترین نتیجه را از یک کمپین تبلیغاتی به دست آورد که فرصت مطلوبی برای آنالیز و تحلیل کمپین، پس از اتمام آن، در نظر داشته باشیم.

مبتدی؛ همراه شما تا لحظه تبدیل شدن به برندی پرآوازه در سوشال مدیا

طی‌کردن هر مسیر بدون داشتن یک همراه و هم‌قدم مطمئن، کاری سخت و دشوار است. مبتدی با جمع‌آوری و معرفی برترین دوره‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از سراسر اکوسیستم مارکتینگ کشور، کنار شما است تا در این مسیر دلچسب، همراهی بی‌قید و شرط باشد. شما می‌توانید همین حالا به کمک مبتدی، یادگیری را از بهترین منابع فارسی‌زبان آغاز کنید.

سوالات متداول

01نحوه برگزاری دوره بازاریابی شبکه اجتماعی چگونه است؟

دوره‌های آموزش بازاریابی در شبکه های اجتماعی مبتدی به‌صورت ویدیویی و مجازی برگزار می‌شود.

02آیا در مبتدی امکان بهره‌مندی از آموزش رایگان بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد؟

بله. شما می‌توانید با استفاده از فیلتر موجود در سمت راست صفحه، دوره‌های «رایگان» را به‌صورت جداگانه مشاهده کنید.

03آیا در دوره‌های آموزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی مبتدی، امکان برقراری ارتباط با پشتیبان وجود دارد؟

بله. برخی از دوره‌های آموزش دیجیتال مارکتینگ مبتدی، قابلیت پرسش و پاسخ، ارتباط با اساتید یا ارتباط با پشتیبانان را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند.