آموزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی، نقطه اتصال میان هر کسب‌وکار و مشتریان آن‌ها است. در کمتر از یک دهه، شبکه‌های اجتماعی توانستند به تریبونی پرسروصدا برای تبلیغات، جذب مشتریان جدید یا حتی معرفی برند تبدیل شوند؛ بنابراین تفاوتی ندارد یک کسب‌وکار کوچک خانگی را اداره می‌کنید یا به‌دنبال برندسازی برای خودتان هستید؛ یادگیری سوشال مدیا مارکتینگ کلید موفقیت در این دنیای دیجیتالی است.

ما در مبتدی با ارائه آموزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از برترین منابع، همراه شما هستیم تا مسیر یادگیری را آسان‌تر، لذت‌بخش‌تر و از همه‌ مهم‌تر، تأثیرگذارتر کنیم.

تعریف بازاریابی شبکه‌های اجتماعی؛ سوشال مدیا مارکتینگ چیست؟

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یا Social Media Marketing، به معنای به‌کارگیری شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان بستری برای تعامل با مشتریان یا مخاطبان بالقوه است. اگرچه هدف این تعاملات را معمولاً می‌توان مالی دانست، با این‌وجود نباید آن را به افزایش فروش محدود کرد؛ چراکه به کمک یک استراتژی صحیح، شما می‌توانید بفروشید، حلقه ارتباطی خود را گسترده‌تر کنید، مشتریان وفادار بسازید و اعتبار جمع‌آوری کنید.

سوشال مدیا مارکتینگ (SMM) را می‌توان به دو بخش «فعالیت» و «تحلیل فعالیت» تقسیم کرد.

در بخش اول، مدیران شبکه‌های اجتماعی با مشتریان فعلی تعامل می‌کنند، به مشتریان جدید دست می‌یابند و درعین‌حال فرهنگ، محصول یا لحن دلخواه خود را ترویج می‌کنند. پس از آن، شرکت در چند دوره ویدیویی بازاریابی شبکه های اجتماعی کافی‌ست تا بتوانید با ابزارهای تجزیه و تحلیل داده‌ هدفمند، نتیجه تلاش‌های خود را پیگیری کنید.

محصول فعالیت و تحلیل فعالیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی، سبب می‌شود استراتژی قدرتمندی برای ارتباط با مخاطبان خود به دست آورید و برای ایجاد یک رابطه صمیمانه، موانع را کنار بزنید.

سوشال مدیا مارکتینگ؛ کلید دستیابی به قلب مخاطبان شما!

چرا باید نحوه فعالیت و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی را یاد بگیریم؟ درحالی‌که بیش از نیمی از جمعیت دنیا (58.4%) از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، فعالیت در این شبکه‌ها برای هر کسب‌وکار به امری ضروری تبدیل شده است.

معمولاً سوشال مدیا مارکتینگ با 7 ابزار مهم، امکان دستیابی به قلب مخاطبان را برای ما فراهم می‌کند؛

1- ایجاد آگاهی از برند (Brand Awareness)

2- سوشال لیسنینگ

3- افزایش اعتبار برند

4- تولید محتوای ارزشمند

5- شبکه‌سازی دیجیتالی

6- تجزیه و تحلیل فعالیت‌های برند

7- تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران بالفعل

رسانه‌های اجتماعی به بازاریابان اجازه می‌دهند تا به کمک یک استراتژی قوی، برای تقویت مهم‌ترین دارایی برندها، یعنی روابط انسانی، تلاش کنند.

در دوره‌های آموزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چه یاد می‌گیریم؟

دنیای شبکه‌های اجتماعی بر پایه تعامل است؛ بنابراین مهم‌ترین مبحثی که در دوره‌های آموزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یاد می‌گیریم، نحوه چیدمان یک استراتژی جذاب و موثر در رسانه های اجتماعی برای افزایش رضایت مخاطبان است.

در بخش مقدماتی دوره‌های بازاریابی دیجیتال یاد می‌گیریم چه محتوایی ارزش بیشتری برای تولید دارد و چگونه می‌توان بهترین نوع محتوا را با توجه‌ به محل انتشار آن تعیین کرد. پس از آن می‌توانید با شرکت در دوره آموزش تولید محتوای ویدیویی، نحوه تولید یکی از ارزشمندترین اشکال محتواهای شبکه‌های اجتماعی را بیاموزید.

در قدم آخر، نحوه تجزیه و تحلیل، مهم‌ترین ابزارهای این کار و تغییر استراتژی حرکت با توجه‌ به دیتای به‌دست‌آمده را خواهید آموخت.

 چه کسانی باید در دوره‌های آموزش Social Media Marketing شرکت کنند؟

شرکت در دوره‌های آموزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، برای همه علاقه‌مندان این حوزه موثر و ارزشمند خواهد بود. با این‌ حال اگر جزو یکی از دسته‌های زیر هستید، بدون شک از محتوای آموزشی این دوره‌ها استفاده بیشتری خواهید داشت:

  •       بازاریاب شبکه‌های اجتماعی
  •       مدیر شبکه‌های اجتماعی
  •       بازاریاب تازه‌کار

همچنین اگر یک کسب‌وکار کوچک و خانگی دارید یا مایلید با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به درآمد برسید، در تهیه و شرکت در دوره‌های سوشال مدیا مارکتینگ تردید نکنید.

مبتدی؛ پلی میان دانش و فعالیت در دنیای شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی، بخش بزرگی از ساعات روزانه همه ما را به خود اختصاص داده‌اند؛ بنابراین فعالیت در این فضا، فرصت مناسبی برای دیده شدن و افزایش اعتبار برند کسب‌وکارها به شمار می‌آید. این روزها بسیاری از دیجیتال مارکترها تصمیم می‌گیرند تبلیغات را از بازارهای سنتی خارج کنند و به جایی ببرند که مشتریان واقعی بیشتری در آن حضور دارند؛ شبکه‌های اجتماعی!

اگر شما هم مایلید در مسیر جذاب آموزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی قدم بگذارید، مبتدی از نقطه صفر همراه شما است تا با معرفی کتاب، پادکست، محتواهای ویدیویی و دوره‌های آموزشی باکیفیت، یادگیری را از هر زمانی لذت‌بخش‌تر کند.

سوالات متداول

01آموزش بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی در مبتدی، شامل چه مباحثی است؟

آموزش مدیریت شبکه‌های اجتماعی، نکات بازاریابی محتوا، آموزش نگارش تقویم محتوایی و چگونگی تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران بالفعل، از سرفصل‌های دوره‌های آموزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در وبسایت مبتدی است.

02آیا دوره آموزش شبکه‌های اجتماعی مبتدی به‌صورت حضوری است؟

خیر. دوره‌های آموزش سوشال مدیا مارکتینگ مبتدی متشکل از بهترین و باکیفیت‌ترین دوره‌های برگزارشده در سراسر وب فارسی بوده و به‌صورت کاملاً مجازی برگزار می‌شوند.

03نحوه آموزش بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در مبتدی چگونه است؟

شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود، از دوره‌های ویدیویی، وبینارها، مقالات یا حتی پادکست‌های آموزشی برای یادگیری بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.