ابزار بازاریابی شبکه های اجتماعی

دنیای شبکه‌های اجتماعی، قواعدی پیچیده‌تر از شمارش لایک و کامنت‌های هر پست دارد! اگرچه فعالیت مستمر و ارزشمند، کلید موفقیت در شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود، بااین‌حال انتهای کار ما نخواهد بود! اگر یک سوشال مدیا مارکتر هستید و مایلید بودجه، زمان و انرژی خود را در بهترین جهت صرف کنید، ناگزیر به استفاده از ابزارهای کمکی خواهید بود.

مبتدی با جمع‌آوری بهترین و کاربردی‌ترین ابزارهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، فرصت شکوفایی در رسانه‌های اجتماعی را برای بازاریابان شبکه‌های اجتماعی فراهم کرده است.

 

 

 

 

 

 

چرا به ابزار مدیریت شبکه‌‎های اجتماعی نیاز داریم؟

یکی از مهم‌ترین بخش‌های فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، تحلیل داده‌ها است. ابزارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی علاوه‌بر مدیریت زمان انتشار پست‌های شما، با تحلیل اطلاعات و دیتاها پس از انتشار، راه را برای تدوین و تغییر استراتژی فعالیت شما هموار می‌کنند. در ادامه با مهم‌ترین دلایل استفاده از ابزارهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بیشتر آشنا خواهیم شد.

1-      مدیریت و زمان‌بندی انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی

دسته اول از ابزارهای شبکه‌های اجتماعی، ابزارهای مدیریت محتوا و زمان‌بندی انتشار محتوا هستند. این دسته از ابزارها، به فعالیت‌های شما پیش از انتشار محتوا نظم می‌بخشند. اگر تابه‌حال در دوره‌های آموزش اینستاگرام بخش پادکست آموزش شبکه های اجتماعی مبتدی شرکت کرده باشید، به‌خوبی می‌دانید که داشتن یک زمان‌بندی دقیق در انتشار محتوا، به شما کمک می‌کند در ذهن مخاطبانتان ماندگار شوید و اعتمادسازی کنید.

بر همین اساس، کافی است بر چند برنامه مدیریت محتوای اصلی مسلط باشید تا علاوه‌بر تقویت فعالیت خود در سوشال مدیا، در زمان و هزینه‌های تیم نیز صرفه‌جویی کنید.

2-     مدیریت مشتریان شبکه اجتماعی؛ تعامل با مخاطبان را آسان کنید

دسته دیگری از ابزارهای شبکه‌های اجتماعی، ابزارهای مدیریت مشتریان هستند. این دسته از دستیارهای شبکه‌های اجتماعی، امکان رسیدگی به مشتریان، پاسخگویی به نظرات و مدیریت سؤالات مخاطبان را برای شما ساده‌تر و سریع‌تر می‌کنند.

3-    ابزارهای تدوین تقویم محتوایی؛ مهم‌ترین دستیار شبکه‌های اجتماعی

سومین دسته از دستیارهای شبکه‌های اجتماعی، برنامه‌هایی هستند که امکان تدوین تقویم محتوایی را برای شما فراهم می‌کنند. اگر تا این لحظه تدوین تقویم محتوایی را به تأخیر انداخته‌اید، بد نیست با شرکت در یک دوره آموزش شبکه های اجتماعی از اهمیت برنامه‌ریزی برای تولید، انتشار و ویرایش محتواهای سوشال مدیا مطلع شوید.

این دسته از ابزارهای کمکی، به شما کمک می‌کنند با اعضای دیگر تیم تعامل کنید، برنامه‌ریزی پروژه‌ها را شکل دهید و نظم را به استراتژی دیجیتال خود هدیه دهید.

مهم ترین ابزارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی کدامند؟

اگرچه انتخاب مهم‌ترین و کاربردی‌ترین ابزارهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی باتوجه‌به نوع فعالیت شما تعیین می‌شود، بااین‌حال ما سعی کردیم لیستی از کاربردی‌ترین ابزارهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای شما تهیه کنیم.

  1. کنوا؛ ابزار طراحی گرافیکی پست‌های سوشال مدیا
  2. توییت دک؛ ابزار مدیریت شبکه اجتماعی توییتر
  3. IFTTT؛ ابزار مدیریت شبکه‌های اجتماعی
  4. منشن؛ ابزار نظارت بر شبکه‌های اجتماعی
  5. Planable؛ ابزار مدیریت تیمی شبکه‌های اجتماعی

شما می‌توانید ابزارهای دلخواهتان را از طریق مبتدی انتخاب کنید، دوره آموزشی آن را بگذرانید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، در مدیریت و تحلیل دیتای شبکه‌های اجتماعی خود، خبره شوید.

مبتدی؛ گردآورنده برترین ابزارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی

با تولد شبکه‌های اجتماعی، ابزارهای تحلیل و مدیریت وابسته به آنان نیز متولد شدند. ابزارهای تجزیه و تحلیل رسانه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کنند گزارش‌هایی از عملکرد خود بسازید و با اعضای دیگر تیم، مدیران و مخاطبانتان به اشتراک بگذارید.

از طرف دیگر، ابزارهای مدیریتی با صرفه‌جویی در هزینه‌ها، زمان و انرژی مورد نیاز برای ایجاد نظم میان پروژه‌های مختلف، انتخابی حیاتی برای دیجیتال مارکترها به شمار می‌آیند. اگر مایلید نحوه استفاده از این ابزارهای کاربردی را بیاموزید، کافی است همین حالا گزینه‌های دلخواه خود را در این صفحه انتخاب و دوره مورد نظرتان را تهیه کنید.

سوالات متداول

01نحوه یادگیری ابزارهای بازاریابی دیجیتال برای شبکه‌های اجتماعی چگونه است؟

شما با انتخاب ابزار مورد نظرتان در این صفحه، به صفحه توضیحات و آموزش کار با ابزار بازاریابی شبکه های اجتماعی مورد نظرتان هدایت می‌شوید. این آموزش‌ها می‌توانند به شکل ویدیو، مقالات یا دستورالعمل باشند.

02آیا ابزارهای معرفی‌شده در مبتدی فقط برای آموزش اینستاگرام است؟

خیر. نمونه‌های معرفی‌شده در مبتدی، طیف وسیعی از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی، تحلیل محتوا، نظارت بر محتوا، تولید محتوا و انتشار محتوا را در بر می‌گیرند.

03آیا یادگیری نحوه با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در مبتدی رایگان است؟

شما می‌توانید در وب‌سایت مبتدی علاوه‌ بر دوره‌های پولی، از آموزش‌های رایگان نیز بهره‌مند شوید.