آنالیز وب سایت با گوگل آنالیتیکس

بازاریابی محتواسئو مارکتینگ

گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)، ابزار تحلیل‌گر شرکت گوگل است که در بین کاربران ایرانی به نام‌های گوگل آنالیز، گوگل آنالیتیک و گوگل آنالیتیکز نیز شناخته می‌شود. این ابزار برای رصد کردن وبسایت طراحی شده تا با داده‌ها و گزارشات بدست آمده از آن،  وبسایت خود را بهینه کنید.

google-analytics

عملکرد

گوگل آنالیتیکس ابزاری برای تحلیل و آنالیز سایت است که گوگل آن را در اختیار وبسمتران قرار داده است. این ابزار تحلیل‌گر می‌تواند اطلاعات بسیار کاملی را دربارۀ ترافیک ورودی، رفتار کاربران در سایت، نرخ تبدیل و کلی اطلاعات و گزارشات سودمند را در اختیار مدیران وب‌سایت‌ قرار دهد. اطلاعاتی که می‌تواند نقش بسیار مهمی را در بهینه‌سازی یک وب‌سایت و پیشرفت آن ایفا کند. این ابزار به شما امکان می‌دهد که سایت، وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی خود را زیر نظر بگیرید و اطلاعاتی مثل نحوه ‌ورود کاربر، رفتار کاربر، نرخ تبدیل، زمان ماندن در صفحات، نوع دستگاه و تمام اتفاقاتی که در سایت یا وبلاگ شما رخ می‌دهد را رصد کنید.

ویژگی‌ها

در واقع این ابزار یک نگاه آماری از وب سایت شما را در یک بازه زمانی خاص به شما ارائه می دهد. اطلاعاتی مانند برترین صفحه سایت، متوسط میزان زمان ماندگاری کاربر در صفحه، میزان ورودی، تعداد دفعات باز شدن صفحه، درصد محتوای بی ارزش و آمارهایی از این قبیل توسط این ابزار برای شما فراهم می‌شود. در واقع به وسیله آمار ارائه شده توسط گوگل آنالیز می‌توانید پی ببرید که کاربران کدام محتوا را دوست دارند و یا اینکه کدام محتوا نیاز دارد که مورد ارزیابی مجدد قرار بگیرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *